1 544
redigeringar
Edis (diskussion | bidrag) |
Edis (diskussion | bidrag) |
||
Rad 41: | Rad 41: | ||
| [[Län]]: || [[Jönköpings län]] | | [[Län]]: || [[Jönköpings län]] | ||
|- style="background: #C0C0C0;" | |- style="background: #C0C0C0;" | ||
| [[Härad]]: || -1947 [[Östbo härad|Östbo]]<BR>1948-1970 Östbo och Västbo | | [[Härad]]: || -1947 [[Östbo härad|Östbo]] | ||
|- style="background: #C0C0C0;" | |||
| [[Domsaga]]: || -1947 [[Östbo härad|Östbo]]<BR>1948-1970 Östbo och Västbo | |||
|- style="background: #C0C0C0;" | |- style="background: #C0C0C0;" | ||
| [[Domsaga]]: || 1680–1799 Östbo, Västbo och Sunnerbo<BR>1799–1970 Östbo och Västbo | | [[Domsaga]]: || 1680–1799 Östbo, Västbo och Sunnerbo<BR>1799–1970 Östbo och Västbo | ||
|- style="background: #C0C0C0;" | |- style="background: #C0C0C0;" | ||
| [[Kommun]]: || Tidsperiod/Namn för Kommun | | [[Kommun]]: || Tidsperiod/Namn för Kommun |
redigeringar