1 344
redigeringar
Edis (diskussion | bidrag) |
Cognatus (diskussion | bidrag) |
||
Rad 91: | Rad 91: | ||
|- style="background: #C0C0C0;" | |- style="background: #C0C0C0;" | ||
| [[Kommun]]: || 1863-1951 Vänge<BR>1952-1970 Norra Hagunda<BR>1971- Uppsala | | [[Kommun]]: || 1863-1951 Vänge<BR>1952-1970 Norra Hagunda<BR>1971- Uppsala | ||
|- style="background: #C0C0C0;" | |||
| [[Landskap]]: || Uppland | |||
|- style="background: #C0C0C0;" | |- style="background: #C0C0C0;" | ||
| [[Militär indelning]]: || <small>LIF-REGEMENTETS DRAGON-CORPS Upsala Sqvadron,<BR>Norra Uplands Kompani UPLANDS REGEMENTE,<BR>Upsala Kompani Extra Soldat-Roteringen UPPLANDS REGEMENTE,<BR>Bälinge (Uppsala) kompani,<BR> | | [[Militär indelning]]: || <small>LIF-REGEMENTETS DRAGON-CORPS Upsala Sqvadron,<BR>Norra Uplands Kompani UPLANDS REGEMENTE,<BR>Upsala Kompani Extra Soldat-Roteringen UPPLANDS REGEMENTE,<BR>Bälinge (Uppsala) kompani,<BR> |