emailconfirmed
5 921
redigeringar
Jojje (diskussion | bidrag) (övriga stift) |
Jojje (diskussion | bidrag) |
||
Rad 58: | Rad 58: | ||
|1580<ref>1646 uppgick Mariestads stift i [[Karlstads stift]].</ref> | |1580<ref>1646 uppgick Mariestads stift i [[Karlstads stift]].</ref> | ||
| | | | ||
|- | |||
|[[Fil:Ingermanlands vapen under den svenska tiden, Nordisk familjebok.png|25px]] [[Narva och Ingermanlands stift]] | |||
|1641-1704 | |||
|Narva domkyrka | |||
|- | |- | ||
| [[Sigtuna stift]] | | [[Sigtuna stift]] |