Åland (C): Skillnad mellan sidversioner
Hoppa till navigering
Hoppa till sök
Cognatus (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
Edis (diskussion | bidrag) (→Forskningskällor: Landskap enl ny mall) |
||
Rad 46: | Rad 46: | ||
|- style="background: #C0C0C0;" | |- style="background: #C0C0C0;" | ||
| [[Kommun]]: || 1863-1951 Åland<BR>1952-1970 Norra Hagunda<BR>1971- Uppsala | | [[Kommun]]: || 1863-1951 Åland<BR>1952-1970 Norra Hagunda<BR>1971- Uppsala | ||
|- style="background: #C0C0C0;" | |||
| [[Landskap]]: || Uppland | |||
|- style="background: #C0C0C0;" | |- style="background: #C0C0C0;" | ||
| [[Militär indelning]]: || UPLANDS REGEMENTE Hagunda Kompani Extra Soldat-Roteringen<BR>UPPLANDS REGEMENTE, Lagunda (Hagunda) kompani | | [[Militär indelning]]: || UPLANDS REGEMENTE Hagunda Kompani Extra Soldat-Roteringen<BR>UPPLANDS REGEMENTE, Lagunda (Hagunda) kompani |