171
redigeringar
Qzxw (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
Chatho (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
||
(5 mellanliggande sidversioner av 2 användare visas inte) | |||
Rad 8: | Rad 8: | ||
! År !! Pristagare | ! År !! Pristagare | ||
|- | |- | ||
| 1990 || [ | | 1990 || [[Hans Gillingstam]] (†) | ||
|- | |- | ||
| 1991 || Sven Bankeström (†) | | 1991 || Sven Bankeström (†) | ||
Rad 54: | Rad 54: | ||
| 2012 || — Ingen utdelning. — | | 2012 || — Ingen utdelning. — | ||
|- | |- | ||
| 2013 || [ | | 2013 || [[Carl Szabad]] (†) | ||
|- | |- | ||
| 2014 || Elsa Sjödahl | | 2014 || Elsa Sjödahl | ||
|- | |- | ||
| 2015 || [https://sv.wikipedia.org/wiki/H%C3%A5kan_Skogsj%C3%B6 Håkan Skogsjö] | | 2015 || [https://sv.wikipedia.org/wiki/H%C3%A5kan_Skogsj%C3%B6 Håkan Skogsjö] | ||
|- | |||
| 2016 || Anna-Lena Hultman | |||
|- | |||
| 2017 || Peter Olausson | |||
|- | |||
| 2018 || Michael Lundholm | |||
|} | |} | ||