Mall:Ffakta: Skillnad mellan sidversioner
Hoppa till navigering
Hoppa till sök
Cognatus (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
Cognatus (diskussion | bidrag) Ingen redigeringssammanfattning |
||
Rad 1: | Rad 1: | ||
{| cellpadding="2" style="float: right; width: 307px; background: # | {| cellpadding="2" style="float: right; width: 307px; background: #e0e0e0; margin-left: 1em; border-spacing: 1px;" | ||
|- | |- | ||
! colspan="2" | Tillhörigheter | ! colspan="2" | Tillhörigheter | ||
|- style="background: #e8e8e8;" | |||
| [[Kontrakt]]: || Namn på kontrakt | |||
|- style="background: #e8e8e8;" | |||
| [[Kyrklig samfällighet]]: || Namn på Kyrklig samfällighet | |||
|- style="background: #e8e8e8;" | |||
| [[Stift]]: || Namn på Stift | |||
|- style="background: #ffffff;" | |- style="background: #ffffff;" | ||
| [[ | | [[Fögderi]]: || Namn på Fögderi | ||
|- style="background: #ffffff;" | |- style="background: #ffffff;" | ||
| [[ | | [[Länsmansdistrikt]]: || Namn på Länsmansdistrikt | ||
|- style="background: #ffffff;" | |- style="background: #ffffff;" | ||
| [[ | | [[Landsfiskalsdistrikt]]: || Namn på Landsfiskalsdistrikt | ||
|- style="background: #ffffff;" | |- style="background: #ffffff;" | ||
| [[ | | [[Polisdistrikt]]: || Namn på Polisdistrikt | ||
|- style="background: #ffffff;" | |- style="background: #ffffff;" | ||
| [[ | | [[Åklagardistrikt]]: || Namn på Åklagardistrikt | ||
|- style="background: #ffffff;" | |- style="background: #ffffff;" | ||
| [[ | | [[Kronofogdedistrikt]]: || Namn på Kronofogdedistrikt | ||
|- style="background: #ffffff;" | |- style="background: #ffffff;" | ||
| [[ | | [[Län]]: || Namn på Län | ||
|- style="background: #ffffff;" | |- style="background: #ffffff;" | ||
| [[ | | [[Härad]]: || Namn på Härad | ||
|- style="background: #ffffff;" | |- style="background: #ffffff;" | ||
| [[ | | [[Tingslag]]: || Namn på Tingslag | ||
|- style="background: #ffffff;" | |- style="background: #ffffff;" | ||
| [[ | | [[Domsaga]]: || Namn på Domsaga | ||
|- style="background: #ffffff;" | |- style="background: #ffffff;" | ||
| [[ | | [[Kommun]]: || Namn på Kommun | ||
|- style="background: #ffffff;" | |- style="background: #ffffff;" | ||
| [[Militär indelning]]: || Namn på Militär indelning | |||
| [[Militär indelning]]: || | |||
|- | |- | ||
|}<noinclude> | |}<noinclude> |