17
redigeringar
Sbes (diskussion | bidrag) |
Sbes (diskussion | bidrag) |
||
Rad 72: | Rad 72: | ||
=====Kyrkoarkivalier===== | =====Kyrkoarkivalier===== | ||
Husförhörslängder:<br> | |||
{|class="wikitable" | |||
! Kod !! Tid !! Kommentar | |||
|- | |||
| AI: 1 || 1739-1754 || align="right" | {{-}} | |||
|- | |||
| AI: 2 || 1754-1764 || align="right" | {{-}} | |||
|- | |||
| AI: 3 || 1765-1774 || align="right" | {{-}} | |||
|- | |||
| AI: 4 || 1775-1787 || align="right" | {{-}} | |||
|- | |||
| AI: 5 || 1788-1800 || align="right" | {{-}} | |||
|- | |||
| AI: 6 || 1801-1808 || align="right" | {{-}} | |||
|- | |||
| AI: 7 || 1808-1824 || align="right" | {{-}} | |||
|- | |||
| AI: 8 || 1824-1829 || align="right" | {{-}} | |||
|- | |||
| AI: 9 || 1830-1834 || align="right" | {{-}} | |||
|- | |||
| AI:10 || 1835-1841 || align="right" | {{-}} | |||
|- | |||
| AI:11 || 1841-1845 || align="right" | {{-}} | |||
|- | |||
| AI:12 || 1846-1850 || align="right" | {{-}} | |||
|- | |||
| AI:13 || 1851-1855 || align="right" | {{-}} | |||
|- | |||
| AI:14 || 1856-1860 || align="right" | {{-}} | |||
|- | |||
| AI:15 || 1861-1870 || align="right" | {{-}} | |||
|- | |||
| AI:16 || 1871-1875 || align="right" | {{-}} | |||
|- | |||
| AI:17 || 1876-1885 || align="right" | {{-}} | |||
|- | |||
| AI:18 || 1886-1895 || align="right" | {{-}} | |||
|} | |||
=====Juridiska arkivalier===== | =====Juridiska arkivalier===== | ||
* Här kan man nämna befintliga juridiska arkivalier (domböcker, bouppteckningar, saköreslängder) | * Här kan man nämna befintliga juridiska arkivalier (domböcker, bouppteckningar, saköreslängder) |
redigeringar